Kiedy stosować hipnoze?

W jakim celu stosuje się hipnozę?

  •   Opublikował: Serwis Hipnoterapeuci.pl
  •   22 października 2020

Hipnoza to swoista droga do podświadomości. Hipnoterapeuta stosujący hipnozę jest w stanie pomóc osobie, która cierpi na różnego rodzaju zaburzenia, między innymi lęk społeczny czy fobie, oraz wspomaga leczenie nerwicy. Umiejętnie przeprowadzone sesje hipnotyczne mają znaczący wpływ na postrzeganie swojej osoby, oraz dają możliwość zgłębienia się w problem z innej perspektywy. Jakie są jeszcze inne zalety hipnoterapii?

Co cechuje hipnozę?

Hipnoza, wykorzystywana jako terapia uzupełniająca w psychologii czy psychiatrii, jest wprowadzaniem osoby zahipnotyzowanej w odmienny stan świadomości. Stan pod wpływem hipnozy sprawia, że pacjent jest podatny na wszelkie sugestie. Dzięki temu hipnoterapeuta może korygować szkodliwe nawyki czy przyzwyczajenia. Terapia hipnozą okazuje się bardzo skuteczna w przypadku osób cierpiących na wiele dolegliwości. Przy regularnych spotkaniach z terapeutą stosującym hipnozę możliwa jest pomoc w wyleczeniu lęków, różnych rodzajów fobii czy depresji. Hipnoza pozwala również uzdrowić nasze wewnętrzne dziecko, które często przepełnione jest bólem i żalem. Zmiany w podświadomości zapisywane są przez świadomość i dzięki temu terapia hipnozą jest skuteczna.

Kiedy wybrać hipnozę?

Osoba zahipnotyzowana chętniej przyjmuje zmiany do swojej podświadomości. Hipnoza jest wykorzystywana między innymi przy:

  • zaburzeniach nerwicowych,
  • zaburzeniach odżywiania,
  • nałogach.

Zaburzenia nerwicowe charakteryzują się podatnością na wpływ hipnozy. Cechą wspólną zaburzeń nerwicowych jest odczuwanie lęku. Do najbardziej charakterystycznych zaburzeń lękowych należy lęk uogólniony czy separacyjny, różnego rodzaju fobie, lęki oraz nerwica natręctw.

Zaburzenia odżywiania najczęściej leżą w psychice. Im bardziej problem się pogłębia, a osoba chora nie otrzymuje pomocy, tym bardziej zamyka się w sobie. Po dłuższym czasie nie reagując już na słowa rozsądku od bliskich.

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych siedzi w ludzkiej psychice tak głęboko, że bardzo często osoba uzależniona nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Coraz częściej do pomocy z walką z uzależnieniem wykorzystywana jest terapia poznawczo behawioralna. 

Kiedy jeszcze warto wybrać hipnozę?

Hipnoterapia stosowana jest również w medycynie jako metoda zmniejszająca ból, na przykład podczas zabiegów stomatologicznych czy porodów. Coraz częściej osoby pragnące mieć wpływ rozwój osobisty również wybierają hipnozę. Osoby uczęszczające na hipnoterapię z pewnością podwyższą samoocenę, wartość siebie oraz zdecydowanie podniosą swoje zdolności interpersonalne. To co cechuje hipnozę to jej skuteczność. Pozytywne efekty hipnozy pozwalają wierzyć, że terapia hipnozą to nie jest tylko wymysł. Terapia ta jest w stanie pomóc wielu ludziom i zdecydowanie podnieść ich pewność siebie. Warto jednak pamiętać, że aby hipnoterapia przynosiła poprawę i zmianę stylu życia, należy wybrać profesjonalnego hipnoterapeutę. Ważne jest też aby uczęszczać na terapię regularnie, nie przerywając jej po chwilowej poprawie nastroju.

Kilka słów od Serwisu

Jeżeli artykuł, który właśnie przeczytałeś, zaintrygował Cię i zastanawiasz się, jak hipnoza lub hipnoterapia mogłaby wpłynąć na Twoje życie, to idealny moment, by rozpocząć proces z wykwalifikowanym hipnoterapeutą z naszego serwisu.

Skorzystaj z wyszukiwarki na górze strony i znajdź certyfikowanego specjalistę w swojej okolicy.

Nie przekładaj na później możliwości, która może zmienić Twoje życie na lepsze.

Wpis autorstwa serwisu

Przeczytaj również: