Czym jest hipnoza online?

Hipnoza online, czyli terapia przez internet

  •   Opublikował: Serwis Hipnoterapeuci.pl
  •   8 lutego 2021

Hipnoterapia, pomocna przy wspomaganiu leczenia wielu schorzeń natury psychicznej, zdobywa coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że duża część hipnoterapeutów zaczęła pomagać swoim klientom również przez internet. Hipnoza online to nowoczesny sposób pracy z klientem, a także fantastyczny sposób niesienia pomocy nawet pomimo dużej odległości od klienta. Czy hipnoza przez internet jest równie skuteczna i sprawdzona co ta przeprowadzana w gabinecie?

Jeśli jesteś zainteresowany odkryciem możliwości hipnozy online, odwiedź naszą stronę z listą doświadczonych specjalistów pracujących online (klikając w ten link) i zacznij swoją podróż w świat zdrowia i samorozwoju już dziś.

Czym jest hipnoza online?

Hipnoza online jest tą samą formą terapii co hipnoza stacjonarna (więcej o samej hipnozie dowiesz się tutaj). Stan podczas hipnozy to stan głębokiej relaksacji, wywoływany przez hipnoterapeutę, podczas której klient jest wyjątkowo podatny na podpowiadane sugestie. Stan pod wpływem hipnozy pozwala hipnoterapeucie wpływać na podświadomość klienta, przez co powtarzane sugestie z czasem się utrwalają. Hipnoterapeuta pozwala dostrzec klientowi dany problem z każdej perspektywy, a także tłumaczy niektóre niezrozumiałe zachowania. Dzięki temu, klient z czasem zauważa poprawę swojego stanu. Terapia hipnozą doceniana jest przez wiele osób, ponieważ sesje hipnotyczne pomagają w wyzbyciu się wielu dolegliwości. Warto jest połączyć hipnozę z odpowiednią terapią, gdyż zwiększają się tym samym szanse na szybszy powrót do pełnego zdrowia.

Jak wygląda hipnoza online?

Hipnoza przez internet przeprowadzana jest przy pomocy wybranego komunikatora internetowego. Po wyszukaniu przez klienta odpowiedniego specjalisty, klient może umówić się na wybrany dzień i godzinę. Hipnotyzer online oraz klient łączą się ze sobą przy użyciu połączenia audio-wideo i zaczynają współpracę. Hipnoza online pozwala na połączenie się z hipnotyzerem bez względu na odległość. Fakt, że klient podczas hipnozy znajduje się w miejscu sobie dobrze znanym, na przykład w domu, sprawia, że wzrasta jego poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Dzięki temu, seans hipnotyczny przeprowadzany przez internet skutecznie wpływa na efekty hipnozy.

Hipnoza online – korzyści

Hipnoza online ma wiele zalet. Przede wszystkim hipnotyzer online może połączyć się z klientem niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Warto dodać, że jedyne o co klient musi zadbać, aby hipnoza online mogła się odbyć to odpowiedni sprzęt z podłączonym Internetem. Ze względu na możliwość kontaktu z dowolnego miejsca na świecie, klient nie marnuje czasu na dojazd do gabinetu. Dodatkowym plusem hipnozy online jest fakt, że klient podczas seansu może znajdować się we własnym domu. Ponadto osoby cierpiące na lęk społeczny czy lęk przed bliskością mogą swobodnie skorzystać z pomocy hipnotyzera, nie narażając się na stres towarzyszący podczas dojazdu do gabinetu. Hipnoza przez internet pozwala na połączenie się z hipnoterapeutą siedząc wygodnie w fotelu, bądź w innym wygodnym miejscu. Dzięki temu klient jest bardziej rozluźniony już od samego początku i odczuwa większy komfort podczas sesji.

Hipnoza online jest bezpieczna

Hipnoza online, zarówno jak i hipnoza przeprowadzana w gabinecie są w pełni bezpieczne. Osoby znajdujące się w transie hipnotycznym, są jak najbardziej świadome tego co się wokół nich dzieje. Najczęściej również nie śpią, a jedynie mają zamknięte oczy, tak by móc jeszcze lepiej wczuć się w słowa i sugestie podpowiadane przez hipnoterapeutę. Zatem osoba zahipnotyzowana jest w stanie zaprotestować, jeśli dzieje się coś co jej nie odpowiada. Warto dodać, że w stan hipnozy wprowadzamy się nawet kilka razy dziennie podczas zwykłych, codziennych czynności. Długa jazda samochodem, czy monotonna podróż pociągiem sprzyja powstawaniu tego zjawiska. Taki stan sam spontanicznie się pojawia i sam spontanicznie odchodzi, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Pamiętajmy jednak o wyszukiwaniu sprawdzonych specjalistów, którzy mogą swoje doświadczenie poprzeć odpowiednimi certyfikatami. Listę profesjonalnych hipnoterapeutów online znaleźć można tutaj. Wybierając profesjonalnego hipnoterapeutę, możemy mieć pewność, że podczas hipnozy  jesteśmy w dobrych rękach.

Hipnoza online i jej skuteczność

Hipnoterapia online, tak samo jak hipnoza przeprowadzana w gabinecie, jest bardzo skuteczna. Klienci zwracają się o pomoc z różnymi dolegliwościami. Hipnotyzer online ukierunkowuje wirtualne spotkanie na określony cel wskazany przez klienta. Odpowiednio przeprowadzona hipnoza pomaga przy naprawdę wielu dolegliwościach. Między innymi niezwykle skutecznie pomaga wyjść z nałogu oraz pomaga uzdrowić wewnętrzne dziecko. Przy samozaparciu klienta oraz odpowiednich sugestiach hipnotyzera, klient jest w stanie pokonać niemalże każde uzależnienie (więcej o stosowaniu hipnozy w walce z uzależnieniami dowiesz się z tych wpisów: Hipnoterapia uzależnień – skuteczna metoda zwalczania uzależnienia od alkoholu oraz Hipnoterapia w leczeniu uzależnień od substancji psychoaktywnych). Dodatkowo hipnoterapia online wspiera również leczenie nerwicy, a także pomaga zwalczać stany lękowe, depresyjne oraz ataki nerwicowe i fobie. Ponadto wiele osób zgłasza się z zaburzeniami odżywiania, między innymi anoreksją czy bulimią. W wielu przypadkach klienci zgłaszają się również w celu uspokojenia się czy wyciszenia i uśmierzenia bólu. Osoby, które skorzystały z pomocy hipnotyzera, podkreślają, że efekty hipnozy potrafią być spektakularne.

Hipnoza online czy hipnoza w gabinecie

Hipnoza, która odbywa się stacjonarnie w gabinecie bazuje na na pewno bliższym kontakcie niż podczas hipnozy online. Bliska obecność hipnoterapeuty z pewnością wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, szczególnie podczas pierwszych spotkań. Może to wynikać z tego, że mamy świadomość, że jest obok ktoś, kto będzie w stanie nam pomóc, gdy poczujemy się źle, lub wspomnienia będą zbyt mocne. Ponadto podczas hipnozy na miejscu nie musimy martwić się, że sesja nagle zostanie przerwana przez brak odpowiedniego połączenia z Internetem. Niemniej jednak czasem zdarza się, że kontakt bezpośredni z hipnoterapeutą staje się niemożliwy. Hipnoza online jest wtedy idealnym sposobem na otrzymywanie pomocy bez konieczności umawiania się w gabinecie hipnoterapeuty. Dla wielu osób, które korzystają z pomocy hipnotyzerów online dodatkowym plusem z tej formy kontaktu jest zmniejszony koszt związany z dojazdem do gabinetu. Klient zaoszczędza w ten sposób i czas i pieniądze.

Kilka słów od Serwisu

Jeżeli artykuł, który właśnie przeczytałeś, zaintrygował Cię i zastanawiasz się, jak hipnoza lub hipnoterapia mogłaby wpłynąć na Twoje życie, to idealny moment, by rozpocząć proces z wykwalifikowanym hipnoterapeutą z naszego serwisu.

Skorzystaj z wyszukiwarki na górze strony i znajdź certyfikowanego specjalistę w swojej okolicy.

Nie przekładaj na później możliwości, która może zmienić Twoje życie na lepsze.

Wpis autorstwa serwisu

Przeczytaj również: