FAKTY o hipnozie i hipnoterapii

  •   Opublikował: Patrycja Nosel dla Hipnoterapeuci.pl
  •   13 lutego 2021
  • Każda osoba posiadająca IQ powyżej 70 i chcąca wejść w stan hipnozy, może wejść w ten stan bez problemu. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje osobę przed wejściem w ten niezwykle przyjemny stan fizycznego rozluźnienia i mentalnej świadomości jest strach bądź błędne pojęcie o tym, czym tak naprawdę jest hipnoza.
  • Hipnoterapia jest krótkoterminową formą pomocy terapeutycznej, ponieważ osiągnięcie oczekiwanej zmiany możliwe jest w trakcie od 1 do nawet 6 sesji. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż hipnoterapia umożliwia klientom osiąganie pożądanych zmian od razu od strony umysłu podświadomego. Dlatego jest terapią krótkoterminową – to, co zostanie zmienione bezpośrednio na poziomie podświadomości, pozostawia trwałe zmiany na poziomie emocji i nawyków.
  • W hipnozie pozostaje się w pełni świadomym tego, co się wokół Nas dzieje. Oznacza to, że osoba w hipnozie słyszy wszystko wyraźnie i wie, co się z nią i wokół niej dzieje, być może jest nawet lepiej skoncentrowana niż kiedykolwiek. Mało tego – w głębokich stanach hipnozy umysł jest świadomy do trzystu razy bardziej, niż na co dzień! Zatem wszystkie zmysły są jeszcze wyostrzone. A najmniejsza myśl i chęć, by wyjść z hipnozy powoduje, że osoba po prostu z niej wychodzi i jest z powrotem w stanie zwykłej świadomości.
  • Hipnoza omija funkcję krytyczną świadomego umysłu, która blokuje sugestie przed wejściem do podświadomości. Oznacza to, że zachowując pełną kontrolę nad tym, jakie sugestie przyjmiemy do swojej podświadomości, a jakie nie – droga dla tych pozytywnych, akceptowanych przez Nas sugestii jest utorowana w pełni, dlatego z łatwością wchodzą do Naszej podświadomości. A wtedy już muszą się zrealizować.
  • Każda hipnoza jest w istocie autohipnozą. Oznacza to, że tak naprawdę to osoba hipnotyzowana wprowadza siebie w stan hipnozy, wykorzystując do tego pomoc hipnoterapeuty – dokładnie podążając za jego sugestiami, które pomogą jej w ten stan wejść i wykorzystać go do osiągnięcia oczekiwanych zmian w swoim życiu. Hipnoterapeuta jest specjalistą, który dokładnie wie, w jaki sposób i jakimi sugestiami zaprowadzić klienta do pożądanego stanu hipnozy, w którym jest możliwe dokonywanie tych zmian.
  • Hipnoza nie jest relaksacją – relaksacja i rozluźnienie ciała tylko sprzyja wejściu w stan hipnozy i może być przyjemnym efektem ubocznym całego procesu.
  • Hipnotyzer/ Hipnoterapeuta nie może kontrolować swojego klienta i sprawić, by zrobił cokolwiek zechce. Tylko klient jest odpowiedzialny za to, czy przyjmie daną sugestię czy też nie. To, jaką mentalną postawę obiera klient kiedy słyszy daną sugestię określa, czy osiąga tę zmianę, czy też nie. Jedynie mentalna postawa „Akceptuję, lubię, chcę tę sugestię i wiem, że będzie działać” gwarantuje przyjęcie jej do podświadomości, a więc i zmianę. Będąc w stanie podwyższonej świadomości jakim jest hipnoza, osoba nigdy też nie ujawni niczego, czego po prostu nie będzie chciała ujawnić.
  • W regresji hipnotycznej można ponownie doświadczyć jakiegoś wydarzenia z Naszej przeszłości – zobaczyć, co się wtedy stało, poczuć emocje, powąchać, posmakować czy też usłyszeć tamtejsze dźwięki bardzo wyraźnie. Wynika to z tego, że w podświadomości w formie pamięci zachowane są wszystkie przeżycia, których byliśmy udziałem. Hipnoza regresyjna umożliwia odtworzenie tego ponownie. Zapominamy tylko na poziomie świadomym.

W procesie hipnoterapii, dzięki częściowemu zawieszeniu funkcji krytycznej świadomej części umysłu, odblokowujemy możliwość dotarcia do wspomnień lub wyobrażeń; wzrasta w nas zdolność do docierania w głąb siebie. Dzięki temu odnajdujemy rozwiązania wielu problemów, z którymi się borykamy. Na poziomie pracy z podświadomością, czyli będąc w transie hipnotycznym, możemy zmienić programy z przeszłości, gdyż czerpiemy z naszych ukrytych zasobów.

Kilka słów od Serwisu

Jeżeli artykuł, który właśnie przeczytałeś, zaintrygował Cię i zastanawiasz się, jak hipnoza lub hipnoterapia mogłaby wpłynąć na Twoje życie, to idealny moment, by rozpocząć proces z wykwalifikowanym hipnoterapeutą z naszego serwisu.

Skorzystaj z wyszukiwarki na górze strony i znajdź certyfikowanego specjalistę w swojej okolicy.

Nie przekładaj na później możliwości, która może zmienić Twoje życie na lepsze.

Możesz również odwiedzić profil autora wpisu klikając w ten link.

Przeczytaj również: