Prawda, czy fałsz? Czyli mity którymi owiano hipnozę!

Hipnoza – fakty i mity

Świadomość dotycząca hipnozy pomimo szerokiego dostępu do internetu nadal jest bardzo wąska, a po sieci krąży wiele nieprawdziwych stwierdzeń na jej temat. Poniżej przedstawiam te najbardziej popularne wraz z wyjaśnieniem jak jest w rzeczywistości.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnozę! Co będzie jeżeli się z niej nie obudzisz!

PRAWDA

Nie możesz nie obudzić się z hipnozy, bo ona przede wszystkim nie jest snem. Mamy tutaj do czynienia ze stanem odmiennej świadomości, kiedy mózg człowieka pracuje na innych falach mózgowych. W pojedynczych sytuacjach może się zdarzyć, że podczas wprowadzania w trans pacjent uśnie, bo jest na przykład bardzo zmęczony, ale nie będzie to nic innego jak krótka drzemka, z której się wybudzi podczas wyprowadzania z hipnozy.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnoterapię, bo wyciągną od ciebie PIN do konta, numer pesel, rozmiar buta i nie wiadomo co jeszcze.

PRAWDA

Takie słowa może wypowiedzieć tylko osoba, która nie ma zielonego pojęcia o hipnozie. Nie mamy tu do czynienia z magią, przejmowaniem kontroli, czy innymi nadprzyrodzonymi zjawiskami. W trakcie hipnozy klient cały czas jest świadomy tego co się dzieje. Wszystko słyszy, wszystko rozumie, pamięta i w każdej chwili może, jeśli tylko zechce się wybudzić. Hipnoterapeuta nie jest w stanie zmusić nikogo do czegoś co nie jest zgodne z jego systemem wartości oraz zasadami moralności.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnozę, przecież to jakieś czary, będzie ci w głowie mieszał jakiś szaman!

PRAWDA✅

Jak już wspomniałam wcześniej hipnoza nie ma nic wspólnego z czarami. Hipnotyzerem może zostać każdy pod warunkiem, że chce pomagać innym ludziom. Zaś hipnoza jest stanem, w którym nasz mózg znajduje się w częstotliwości fal mózgowych mniej więcej na takim samym poziomie, w jakim jest tuż przed zaśnięciem, albo zaraz po przebudzeniu.

FAŁSZ⛔️

Musisz leżeć w trakcie hipnozy.

PRAWDA

W zasadzie pozycja leżąca jest w hipnoterapii najgorsza ponieważ jest szansa, że będąc zmęczonym można normalnie zasnąć, co w przypadku niektórych metod terapeutycznych wyklucza kontynuowanie sesji.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnozę, co ty walnięty jesteś, czy naiwny?

PRAWDA

Z moich obserwacji wynika, że wręcz przeciwnie, hipnozie poddają się osoby myślące bardzo zdroworozsądkowo, bo skoro widzę, że mam problem i nie potrafię sobie z nim poradzić, a wiem, że jest ktoś kto może mi pomóc to po prostu udaję się po pomoc. Ponad to trzeba wykazywać się sporą wyobraźnią, koncentracją, otwartością umysłu oraz mocnym charakterem, by przejść przez proces hipnoterapii i odnieść sukces.

Nic podobnego, wręcz przeciwnie, żeby wejść w stan hipnozy trzeba mieć bogatą wyobraźnie oraz mieć silny charakter i umiejętność koncentracji.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnozę, wypiorą ci mózg i nic nie będziesz pamiętał!

PRAWDA

Jak już wspominałam powyżej po transie pamiętamy wszystko co się w trakcie działo. Czasami przy głębokich stanach hipnotycznych, kiedy pozwolimy sobie na pełne wejście w proces mogą uciec nam jakieś urywki, ale zdarza się to niezwykle rzadko i tylko u osób, które sobie pozwalają na to, żeby „odpłynąć”.

FAŁSZ⛔️

Nie idź na hipnozę, nie będziesz mógł się stamtąd ruszyć, ani nawet odezwać!

PRAWDA

Nic podobnego, w trakcie hipnozy nie dość, że możesz mówić, a w zasadzie przy niektórych metodach nawet musisz, to możesz też się ruszać, chodzić, gestykulować, czy na co tam masz ochotę.

Zainteresował Cię ten artykuł? Skontaktuj się ze mną i dowiedz się jak mogę Ci pomóc.

Maria Baranowska

 

Kilka słów od Serwisu

Jeżeli artykuł, który właśnie przeczytałeś, zaintrygował Cię i zastanawiasz się, jak hipnoza lub hipnoterapia mogłaby wpłynąć na Twoje życie, to idealny moment, by rozpocząć proces z wykwalifikowanym hipnoterapeutą z naszego serwisu.

Skorzystaj z wyszukiwarki na górze strony i znajdź certyfikowanego specjalistę w swojej okolicy.

Nie przekładaj na później możliwości, która może zmienić Twoje życie na lepsze.

Możesz również odwiedzić profil autora wpisu klikając w ten link.

Przeczytaj również: