Hipnoterapia uzależnień vol. 1

19-20.10.2019
Kraków ul. Tyniecka 82
1500 zł

Pierwszy tego typu, profesjonalny, certyfikowany kurs hipnozy w nowoczesnej terapii uzależnień. Program kursu został opracowany według autorskiej metody Barbary Brus i zaprezentowany raz pierwszy na międzynarodowej naukowo-medycznej konferencji poświęconej hipnozie, w murach historycznego (rok założenia 1804) Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Charkowie.

Konferencja była zorganizowana przez Ukraińskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia, Wschodnioeuropejskie Stowarzyszenie Hipnoterapeutów i Psychologów Klinicznych i Akademię Medyczną w Charkowie.

Absolwenci kursu otrzymają Międzynarodowy Certyfikat poświadczający umiejętności stosowania hipnozy w terapii uzależnień wydany przez Proffesional Hypnosis Training Institute i Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists

Kurs poprowadzi twórczyni i autorka programu Barbara Brus – psychoterapeuta, certyfikowany hipnoterapeuta i specjalista terapii uzależnień. Trener i wykładowca Professional Hypnosis Training Institute. Certyfikowany Trener „Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists”.

Celem kursu jest przybliżenie hipnozy w środowisku medycznym i terapeutycznym, obalenie mitów na jej temat i wykazaniem korzyści z jej stosowania.

Program szkoleniowy daje narzędzia do praktycznego, profesjonalnego stosowania hipnozy w terapii uzależnień, terapii zaburzeń odżywiania, przez co zwiększa możliwość szybszych, pozytywnych efektów terapeutycznych.

Z uwagi na szeroki wachlarz problemów osoby uzależnionej kurs daje narzędzia wykorzystania hipnozy także w terapii zaburzeń lękowych, zaburzeń snu czy zaburzeń seksualnych.

Dla kogo jest to szkolenie

Dla terapeutów zajmujących się terapią uzależnień i zaburzeń odżywiania

Dla psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek

Terapeutów zajmujących resocjalizacją i różnymi formami rehabilitacji

Dietetyków i psychodietetyków

Program szkolenia zakłada przybliżenie zagadnień dotyczących uzależnień i specyfiki pracy z osobami uzależnionymi oraz zagadnień z zakresu praktycznego zastosowania hipnozy w terapii uzależnień.

Podczas dwudniowego szkolenia dowiesz się czym jest uzależnienie, jakie są jego mechanizmy i jak przebiega praca z osobą uzależnioną. Dowiesz się również kim jest osoba uzależniona, jakiego rodzaju trudnościami się boryka i w jaki sposób może w tym pomóc hipnoza…

Dowiesz się czym jest a czym nie jest hipnoza, jakie są mity na jej temat oraz jakie korzyści płyną z jej stosowania. Poznasz jakie są wskazania i przeciwwskazania dla zastosowania hipnozy oraz zasadach etycznych pracy z osobą uzależnioną.

Czego się dowiesz

Rozmowa wstępna

Dowiesz się jak powinna wyglądać rozmowa wstępna, co to jest komunikacja hipnotyczna, poznasz też język hipnozy.

Podświadoma komunikacja

Dowiesz się czym jest podświadoma komunikacja niewerbalna, metaprogramy podświadomego umysłu i jakie są skuteczne strategie perswazji.

Sugestie

Dowiesz się jaka jest istota sugestii, poznasz jej rodzaje i sposoby stosowania.

Indukcje hipnotyczne

Dowiesz się jak indukować trans, poznasz różne rodzaje indukcji hipnotycznych.

Nowe narzędzia

Poznasz nowe, bardzo przydatne narzędzia, zwiększające efekty Twojej pracy.

Skuteczna hipnoza

Nauczysz się skutecznie wprowadzać i wyprowadzać z hipnozy i wszystkiego tego co powinno się dziać podczas jej trwania…

Hipnoza w terapii uzależnień

Nauczysz się praktycznego stosowania hipnozy w profesjonalnej, nowoczesnej terapii uzależnień.

Podczas szkolenia będziesz miał okazję wielokrotnie przećwiczyć zdobyte umiejętności. Będziesz wprowadzać, wyprowadzać z transu hipnotycznego i ćwiczyć prowadzenie terapii w czasie rzeczywistym.

Ponadto otrzymasz międzynarodowy Certyfikat Proffesional Hypnosis Training Institute i Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Hipnoterapeutów i Psychologów Klinicznych oraz możliwość dalszego rozwoju i przyłączenia do Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Hipnoterapeutów i Psychologów Klinicznych.

Po ukończeniu programu szkoleniowego będziesz posiadać profesjonalne przygotowanie oraz narzędzia do pracy z terapią uzależnień, terapią zaburzeń odżywiania i  innymi zaburzeniami z wykorzystaniem hipnozy. Jeżeli potrzebujesz większa ilość informacji na temat szkolenia skontaktuj się z administratorem.